Kde nás najdete

+420 728 011 845

Obec Olovnice

První psanou zmínku o Olovnici najdeme již z roku 1285, kdy byla jako součást dědictví rozdělena mezi potomky vladyky z rodu Olovitz.

Vinopalna Olovnice

V době Karla IV. se zde na jižních svazích zvaných Brčkov pěstovala vinná réva. Z této doby pochází také nepřehlédnutelný dům na návsi, jímž je bývalá Vinopalna. Ta prošla nedávno rekonstrukcí a dnes zde najdete obecní úřad, poštu a obchod se smíšeným zbožím.

Kaplička v OlovniciUprostřed návsi stojí kopie kapličky se zvonicí, která byla znovu postavena a vysvěcena v roce 1993. Její původní místo bylo na křižovatce cest na Slatinu a Kamenný most, kde do ní narazilo nákladní auto sovětské armády a tak silně ji poškodilo, že musela být zbourána.

Mezi silnicí Velvarskou a Svatojiřským potokem stojí Vlasákův mlýn. Tento původně vodní mlýn  své počátky datuje do roku 1561, což připomíná i erb na štítu hlavní budovy se třemi kapry Zejdiců ze Šenfeldu, kterým v té době obec patřila.

V Jungmannově ulici můžete spatřit nejstarší kamennou sochu Josefa Jungmanna v Čechách, jejímž autorem je František Kdýr, který ji obci sám roku 1874 věnoval.

V obci Olovnice najdete ještě budovu bývalého pivovaru, velký kontribuční špýchar a další památky.

Obec si můžete virtuálně prohlédnout zde.

Aktuálně otevřeno

Dočasně omezujeme otevírací dobu:

pondělí zavřeno
úterý zavřeno
středa 16:30–21
čtvrtek 16:30–21
pátek 16:30–22
sobota 12–22
neděle 12–20

Kde nás najdete


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method CustomFacebookFeed\CFF_Utils::cff_get_account() in /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Error_Reporter.php:90 Stack trace: #0 /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Utils.php(189): CustomFacebookFeed\CFF_Error_Reporter->add_error('accesstoken', Array, '') #1 /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Utils.php(38): CustomFacebookFeed\CFF_Utils::cff_log_fb_error(Array, 'https://graph.f...') #2 /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Shortcode.php(101): CustomFacebookFeed\CFF_Utils::cff_fetchUrl('https://graph.f...') #3 /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Shortcode.php(509): CustomFacebookFeed\CFF_Shortcode->get_feed_json('posts', 5, 'cs_CZ', false, 172800, '2', 'me') #4 /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-includes/shortcodes.php(381): CustomFacebookFee in /www/doc/www.uposlednichsil.cz/www/wp-content/plugins/custom-facebook-feed/inc/CFF_Error_Reporter.php on line 90